Sirenia

Ailyn s Marcem, Anette a s Doro

24. února 2010 v 20:10 | Sharrie
Nová zpěvačka Ailyn ze Sirenie s Marcem Hietalou, s Anette a německou metalovou královnou Doro! Na norském metalovém festivalu.

Sirenia - 13th Floor

23. února 2010 v 19:38 | Sharrie
Kompletní album Sirenie s novou pěvulí Aylin. Opravdu toto album doporučuju je nádherné:-)

Sirenia - The Path To Decay

3. ledna 2010 v 18:48 | Sharrie
Po dlouhé době jsem se vrátila k Sirenie. Mé oblíbené Sirenie.
Tahle skupina se líbila hned na první pohled. Takže si užíte skvělou hudbu a jejich skvělou zpěvačku Aylin, která tomu dodává krásný hlas.

Sirenia pictures v Galerii

7. listopadu 2009 v 17:30

Sirenia pictures v galerii

Členové Sirenie

7. listopadu 2009 v 17:28
Současní členové:

Pilar Giménez García <Aylin> - zpěv (2008-?)
Morten Veland - kytara, baskytara, klávesy, zpěv (2001-?)
Jonatan A. Perez - bicí (2003-?)
Michael S. Krumins - kytara (2008-?)

Bývalí členové:

Kristian Gunderse - kytara, zpěv (2001-2004)
Henriette Bordvik - zpěv (2002-2005)
Pete Johansen - Housle (2002-2003)
Bjorand Landa - kytara (2004-2008)
Monica Pedersen - zpěv (2006-2007)

Sirenia Diskografie

7. listopadu 2009 v 17:10
ALBA:

At Sixes And Sevens(2002)

1. Meridian
2. Sister Nightfall
3. On The Wane
4. In A Manica
5. At Sixes And Sevens
6. Lethargica
7. Manic Aeon
8. A Shadow Of Your Own Self
9. In Sumerian Haze

An Elixir For Existence(2004)

1. Lithium And A Lover
2. Voices Within
3. A Mental Symphony
4. Euphoria
5. In My Darkest Hours
6. Save Me From Myself
7. The Fall Within
8. Star-Crossed
9. Seven Sirens And A Silver Tear


Sirenian Shores (2004)

1. Sirenian Shores
2. Save Me From Myself [remix]
3. Meridian [Akustická verze]
4. First We Take Manhattan [Leonard Cohen cover]
5. Obire Mortem


Nine Destinies And A Downfall (2007)

1. The Last Call
2. My Mind's Eye
3. One By One
4. Sundown
5. Absent Without Leave
6. The Other Side
7. Seven Keys And Nine Doors
8. Downfall
9. Glades Of Summer


13th Floor (2009)

1. The Path To Decay
2. Lost In Life
3. The Mind Maelstrom
4. The Seventh Summer
5. Beyond Life's Scenery
6. The Lucid Door
7. Led Astray
8. Winterborn 77
9. Sirens Of The Seven Seas


SINGLES:
The Path To Decay (2009)

1. The Path To Decay [Radio Mix]
2. The Path To Decay [Album Version]
3. Winterborn 77 [Instrumenta]

Historie Sirenie

7. listopadu 2009 v 16:50
Sirenia

"SIRENIA je mix gothic metalu a rocku s prvky black a death metalu. Zvuk je založený na energických bicích, basa je velmi dynamická a jde si svou progresivní cestou vedle melodických elektrických kytar, celé je to doprovázeno atmosférickými klávesami, pronikajícími flétnami a dvanáctistrunnými kytarami. Zpěv je velice rozmanitý, můžeme zde najít growling, křik, šepot, ženský a mužský čistý hlas anebo chorály. Písničky velmi intenzivně a melodicky mění rytmus a jejich textové jádro popisuje život, smrt, lásku, nenávist, stres či globální nemoci." píše Morten Verand, skladatel všech písní, kytarista a zpěvák.

Sirenia vzniká na začátku roku 2001, kdy Morten Veland opouští svou domovskou kapelu Tristania, odkud se rozhodl odejít kvůli nesouhlasu s tím, kam se muzika Tristanie odebírala a také kvůli neshodám uvnitř formace. Sám měl o tvoření muziky úplně jiné představy než zbytek kapely. Angažoval několik hudebníků a společně se odebrali do studia do francouzské Marseille nahrávat hudební party. Po nahrání základních částí skladeb začínala formace cítit potřebu ženských vokálů, které by jim songy doplnily, oživily a oni je mohli dle charakteristického hlasu doplnit o další hudební partie. Je vypsán konkurz na zpěvačku. Nakonec je vybrána jedna jediná, se kterou je Morten i zbytek kapely spokojen - Fabienne Gondamin. Jelikož ale nešlo o stálé místo, neboť stále se zamýšlel jen debut, služeb a schopností této zpěvačky bylo využito jen na první album s názvem At Sixes And Sevens, které spatřilo světlo světa v roce 2002.

Díky vůli a nutnosti koncertování našel Morten nové členy kapely, mimo jiné i novou zpěvačku - Henriette Bordvik. Spolu s ní tvoří druhé album, které stylem navazuje na album první - An Elixir For Existence (2004). Kapela ovšem nelení a tentýž rok natáčí další mini singl s názvem Sirenian Shores, což je také jediný nový song, který se na albu nachází.

Sirenia se nese na vlně koncertů, které ovšem začínají zmáhat jejich současnou zpěvačku Henriette, která se díky velké časové tísni, kterou musí s kapelou trávit rozhodne, že z kapely odejde. Kapela ruší své koncerty a začíná konkurz na novou zpěvačku, kterou po několika měsíčním hledání nacházejí - jde o mladou dánskou zpěvačku Monicu Pedersen, ze které je Morten dle svých slov více než nadšen. Začínají s Monikou natáčet nové album, které se dostává na světlo světa v polovině roku 2007 a má název Nine Destinies And A Downfall. Album kapely "Nine Destinies and a Downfall" se setkává s velmi vřelým ohlasem a je jednoznačně tím nejlepším, co kapela dosud vyprodukovala. Tomuto albu ještě předchází singl My Mind´s Eye. Historie se však opakuje - Monika Pedersen díky zvyšujícím se rozdílům v představě o (nejen) muzikálním fungování kapely ze Sirenie odchází.

Kapela již našla novou vokalistku. Jmenuje je Ailyn, je španělka, je jí 26, je neuvěřitelně půvabná a ve zpěvu velmi vzdělaná! Zpěv studovala na The School of Music Albéniz. Zpívala všemi možnými styly a vystupovala při nejrůznějších příležitostech. V roce 2004 však objevila zvuk metalu, kombinovaného s atmosférickými, klasickými prvky. Tento styl hudby ji velmi zaujal a od té doby věděla přesně, kterým směrem se bude její pěvecká kariéra ubírat.

Aktuální album Sirenie se jmenuje "The 13th Floor".
 
 

Reklama